My new Mobile-Phone → HTC Tattoo

20. března 2010 v 21:35 | ArinQa
Mno reknete mi kdo by Idiot tkvyho milaska jako je tenhle mobil, ajestli se rozmyslite jakej dotykac si poridit Aby Byl funkční, stylovej, mel dobry programy tak je to prave NA!Recenze HTC Tetování: Nejlevnější Android Neděla Mnoho kompromisu

Stručná charakteristika:
Jeden z nejlevnějších dotykových mobilních telefonů s otevřeným operačním systemem.

HTC Tetování je oproti modelu Hero o více neľ 3 000 korun levnější nabídne podstatně kompaktnější rozměry. Dalším bonusem jsou kompletně Výměnné kryty - nepamatujeme si Komunikátor s operačním systemem, Který by takovou možnost mel. Tetování má mít Několik drobných softwarových Vylepšení oproti aktuální verzi firmwaru Hero. Sám o sobě tak tento model vypadá jako velmi atraktivní volba.
HTC TattooHTC TattooHTC Tattoo
HTC TattooHTC TattooHTC Tattoo
Náš test se nakonec potvrzuje. HTC Tetování je Jednim z nejdostupnějších dotykových telefonů s otevřeným operačním systemem oproti ostatním modelům s Androidem Pritom nenabízí výrazně méně.

Vzhled a konstrukce - šedá myš navrch

HTC Tetování je po vybalení z krabice takovým obyčejným komunikátorem. Na první pohled překvapí velmi kompaktní rozměry, nejsme na Které z poslední doby již přílią zvyklí - Stále se zvětšující displeje totiž dělají z dnešních dotykových telefonů s trochou nadsázky Slušně plácačky na Mouchy.
HTC Tattoo
Zaoblené tvary nenapovídají relativne nenápadné, ze by Tetování Být mel i hodně Stylový telefon pro mladé uživatele. Jenže zdání klame. Tetování má kompletně Výměnné kryty ty se sundávají ve třech fázích. Nejprve Je potřeba sejmout zadní kryt baterie. Pak JDE snáze sundat přední kryt, Který lemuje displej ovládací tlačítka. Na závěr pak JDE sundat i malý zbytek v zadní spodní části telefonu.
Na webu tattoomyhtc. com Mohou si zájemci zakoupit Praktický Libovolný kryt telefonu. Kryty v základní nabídce stojí 325 korun, uživatel si ale Může zakoupit i vlastnoručně navržený kryt, Který přijde na 365 korun. Po zadání IMEI telefonu má majitel Tetování PŘI Prvním nákupu Nárok na slevu 20 procent. Cena za možnost opravdu výrazné individualizace telefonu nám přijde v tomto pripade přiměřená.
HTC TattooHTC TattooHTC Tattoo
HTC TattooHTC TattooHTC Tattoo
Velmi dobrou zprávou je, že pro pro i kdyľ telefon má výměnné kryty, jeho zpracování je na velmi dobré úrovni. Možnost udelat si z Tetování telefon dle svých představ tak není vykoupena horší kvalitou plastů Nebo telefonu jako takového. Pri důkladném promačkání telefonu v ruce sice plasty vyloudí skřípání, běžném ale při používání se není vůbec znát.
HTC Tattoo
Když jsme na začátku mluvili o malých rozměrech, sluší se je Připomenout. Tetování Komunikátor je opravdu udelat Každé kapsy - měří 106 x 55 x 14 mm. Hmotnost je příjemných 113 gramů. Oblé tvary Tetování Mají ještě Jednu výhodu, telefon velmi dobře padne do ruky jen tak z ní nevyklouzne.

Displej ovládání - na malém rozlišení Android

Jediným výrazným ústupkem ve výbavě oproti ostatním současným mobilním telefonům s operačním systemem Android je displej. Ten používá technologii rezistivní místo Obvykle kapacitní. Úhlopříčka se smrskla na 2,8 místo je jen rozlišení 320 x 240 pixelů. Jsou to parametry, na Které nejsme v poslední dobe přílią zvyklí. Jistě, vídáme je ještě u některých Windows Mobile komunikátorů Levné kategorie, ale na Nových platformách očekáváme větší úhlopříčky i rozlišení. Mimochodem, i kdyľ je rezistivní displej, stylus budete u Tetování hledat Marne.
HTC Tattoo
Takový displej jako tak rozhodně nenadchne je asi největší slabinou telefonu. Galerie: displej ale budeme srovnávat s levnými Windows Mobile komunikátory Nebo Třeba se symbianovými telefony bez dotykového displeje, bez problémů obstojí.
Displej HTC TattooDisplej HTC TattooDisplej HTC Tattoo
Displej HTC TattooDisplej HTC TattooDisplej HTC Tattoo
Důležitý je předevąím fakt, že pro pro nízké rozlišení displeje i relativne malá Úhlopříčka nijak neovlivňují dobrou ovladatelnost přístroje. Operační systém Android ukazuje, le je opravdu moderní Byl navržen s ohledy na širokou škálu zařízení. Samozřejmě vše ještě vylepšuje uživatelské prostředí Sense, Které tak jsme poprvé obdivovali u modelu Hero. Samozřejmostí jsou Široké možnosti systému Přizpůsobení obrazu velké Množství widgetů, Které usnadní přístup k nejpoužívanějším funkcím.
HTC TattooHTC TattooHTC Tattoo
HTC TattooHTC TattooHTC Tattoo
I na malém displeji Android se ovládá velmi dobře. Navíc se ukazuje, že pro pro systém je velmi dobře ovladatelný i bez nutnosti neustálé používať dotykový displej. Tradiční trackball u vąech dosavadních "androidích" HTC zde vystřídala klasická pětisměrná navigační klávesa. Pro někoho se mula Být i příjemnější Způsob ovládání, trackball je totiž docela nezvyklý ovládací prvek. My tvrdíme, že pro pro každý Způsob má sva pro a proti - trackball nabídne ovládání Velkou jemnost, tradiční klávesa zase krokovou přesnost.
HTC Tattoo
Operační systém tak lze relativne bez problémů ovládat pomoci tlačítek. Ovládání prsty na dotykovém displeji je ale mít bezproblémové. Jednoduše je vidět, že pro pro android Byl pro nej od začátku postaven. U HTC Tetování Také oceňujeme rychlost operačního systému. Zatímco u Hero jsme se setkávali s občasným zaškobrtnutím zpomalováním systému, u Tetování nic takového nepotkáváme.
Dodejme, že pro u modelu pro hrdiny s nejnovější verzi firmwaru je to stejné. Android tak dokazuje, že pro pro i na procesoru, Který nepatří do dnešní nejvýkonnější ligy, jakou představuje Třeba ARM Cortex A8 Nebo Qualcomm Hledík, Může Operační systém bezet rychle. Tetování Praktický má vnitřnosti Stejné jako Hero: 528 MHz procesor, 512 MB flash ROM, 256 MB RAM. Právě velikost paměti RAM oba přístroje odlišuje, model hrdina má totiž 288 MB RAM.
HTC TattooHTC TattooHTC Tattoo
HTC TattooHTC TattooHTC Tattoo
Systém v HTC Tetování Preci jenom má Jednu nevýhodu. Ta ale vyplývá z nízkého rozlišení displeje. Ne všechny aplikace v Android Marketu jsou totiž na tak nízké rozlišení stavěné. K negativu, ze se v Česku nedají Stále nakupovat Placené aplikace, se tak Přidává ještě problém s menším množstvím aplikací, neľ je tomu pro standardní telefony s tímto systemem. Téměř jistě je, že pro pro Půjde o dočasný stav řada vývojářů Své aplikace upraví tak, Aby Byly použitelné na širokém spektru displejů. Ale až bude chvíli trvat. A nakonec ne všechny programy Budou upraveny.

Baterie - displej prodlouží výdrž

Relativne malý displej s nízkým rozlišením přispívá k nízké spotřebě celkem HTC Tetování. Akumulátor má sice kapacitu jen 1 100 mAh, ale energie z nej neubývá nijak rychle. Jistě, i Tetování lze vybít Behem Jednoho jediného dne PŘI velmi intenzivním Používání, ale zrovna tak není problém dosáhnout tří dnů výdrže. V pripade k několika uskutečněných hovoru denně, pár desítek minut poslechu hudby nějakém brouzdání po internetu čtení e-mailů. Tři dny je na takto vybavený mobilní telefon velmi dobrá výdrž. V klidovém stavu se Tetování dostane i na delší hodnoty, ale Takový styl se Používání moc u Tetování nedá očekávat.

Telefonování a zprávy - psaní na dvou klávesnicích

Malý displej není zrovna tím nejvhodnějším prostředím pro psaní SMS zpráv, Nebo dokonce e-mailů. Ale u HTC Tetování to jde. Podobně jako telefony s větším displejem má i Tetování na výběr z několika druhů virtuálních klávesnic. Komunikátor prozřetelně nabízí jako Primární virtuální verzi klasické telefonní klávesnice s možností psaní se slovníkem T9. Na malém displeji je to rozumná možnost jak psát zprávy.
HTC Tattoo
Ale e-maily se takhle píší opravdu těžce. Vestavěný Pohybový senzor však psaní velmi usnadní. Po otočení telefonu do pozice s displejem na široko se totiž automaticky zapne qwerty klávesnice. Na kompaktním displeji Pritom Taková klávesnice má velmi příjemné rozměry - všechna tlačítka jsou Snadno dosažitelná Pritom Dostatečné velká pro pohodlné psaní.
Displej HTC TattooDisplej HTC TattooDisplej HTC Tattoo
Displej HTC TattooDisplej HTC TattooDisplej HTC Tattoo
Sense prostředí se přináąí inovovanou práci s kontakty. Okolo kontaktu se totiž soustředí Veškeré s ním související informace. Galerie: uživatel otevře kartu kontaktu, NAJDE zde zprávy, e-maily, seznam hovoru Nebo aktualizace stavů na různých sociálních sítích, Které k tomuto kontaktu patří.
HTC TattooHTC TattooHTC Tattoo
HTC TattooHTC TattooHTC Tattoo
Veškeré funkce pro telefonování práci se zprávami fungují tak, jak Mají, není Téměř Nač si stěžovat. Tedy, Téměř. Android má od verze Prvních jeden stálý problém - neumí Vyhledávat kontakty s diakritikou. Galerie: diakritika je obsažena v kontaktu, nelze jej vůbec vyhledat postupným psaním, jen listováním v seznamu. To by ještě možná Město, takový problém, Jenže telefon primárně řádí kontakty synchronizované přes Google nejprve podle jména pak teprve podle příjmení. Tady je ale celkově problém v synchronizaci s Google Contacts, který prozatím není zrovna tím nejpřátelštějším řešením.
HTC Tattoo
HTC Tetování ale Umožňuje synchronizovat kontakty s Exchange Nebo serverem Přímo s Outlookem v počítači pomoci aplikace HTC Sync. Pak by melo Být řazení v pořádku. Problém s diakritikou se tím ale nevyřeší. Pro e-maily platí Praktický Stejné možnosti Synchronizace - s Exchange serverem, Gmailem Nebo kteroukoli jinou e-mailovou schránkou.

Organizace a data - nová ikona

Výbava v datové oblasti je u Tetování naprosto bleskům jako v pripade HTC Hrdina. Je tu HSDPA, wi-fi a Bluetooth 2.0. U Bluetooth Omezení Stejné najdeme, se kterým se potýká Android opět od počátku existence: nelze pomoci nej přenášet soubory. Lze se obejít takzvaným "rootnutím" telefonu, ale to je postup, ke kterému se běžný uživatel asi jen tak neodhodlá jsem jej zde nemůžeme ani doporučovat.
HTC Tattoo
Opět Musíme ocenit snadnou připojitelnost telefonu přes USB. Novinkou je v tomto pripade ikona pro Sdílení připojení - telefon tak Okamžitě po připojení k počítači Může sloužit jako modem. Stejnou ikonu známe z Windows Mobile telefonů HTC. Pri připojení k počítači tak dostane uživatel na výběr ze tří možností namísto dosavadních dvou. Na výběr je USB Mass Storage, Synchronizace nově právě Sdílení sítí. Tuto možnost má i hrdina, ale nachází se podstatně hlouběji v menu nastavení. Oproti Hero nově telefon zobrazuje informaci o nových aktualizacích na sociálních sítích. Galerie: se k nim uživatel přihlásí, bude si z nich telefon stahovat data přiřazovat je jednotlivým kontaktům. U Hero Musíte pro aktualizace stavů kontaktu Třeba jít na Facebooku do jeho karty a počkat, až se stav sesynchronizuje. Tetování na nové aktualizace automaticky upozorní, podobně jako na e-maily Nebo zprávy SMS.
Displej HTC TattooDisplej HTC TattooDisplej HTC Tattoo
Displej HTC TattooDisplej HTC TattooDisplej HTC Tattoo
Pochvalu si od nás znovu Vysloužil internetový prohlížeč. I na malém displeji je velmi dobře použitelný neztratil nic ze Své funkčnosti. Zobrazí tak i radu Flash objektů, coz je chutná dělá konkurenčním prohlížečům problém. Podporu nejnovějšího Flash 10 tu však zatím nenajdeme.
HTC Tattoo
Sluší se zopakovat i Způsob, Jakým Android zachází s daty. Aplikace se zásadně instalují do paměti telefonu. Pri kapacitě paměti 512 megabajtů by se neměl Být závažný problém, ale Omezení k Jednoduše je. Naopak, fotografie, Hudbu a další soubory lze ukládat vlastně jen na paměťovou kartu. Opět se to dá změnit u telefonů s rootem, ale to je záležitost opravdu jen pro pokročilé uživatele. Stále chybí nějaký standardní souborový manažer. Kancelářská sada Quickoffice tentokrát Zcela chybí. Důvod je jednoduchý, ani Quickoffice ani DocumentsToGo prozatím nejsou kompatibilní s rozlišením displeje Tetování. Omezená zásoba aplikací se v tomto pripade projevuje opravdu výrazně.

Zábava - JVÚ, rádio

Oproti HTC Hrdina je tu přítomné FM rádio, coz je ve výbavě hezký krůček kupředu. Samozřejmostí se stává 3,5 mm jack konektor. V multimediální výbavě ale najdeme opět mezery. Stále chybí videopřehrávač. Ten je ale již konečně k Nalezení proti Android Marketu, jmenuje se Meridian Player. Další možností přehrávání videa je YouTube aplikace. Maximální rozlišení nahrávaného videa fotoaparátem je opět jen 352 x 288 pixelů s rychlostí 15 snímků za sekundu.
HTC Tattoo
Samotný fotoaparát má rozlišení 3 megapixely Přišel o automatické ostření. Fotoaparát jako tradičně u HTC vůbec nepatří ke špičce, My jsme s ním fotili v nepříliš příznivých podmínkách az fotografií rozhodně nejsme nadšení. Přisvětlovací dioda (tradičně) chybí.
Displej HTC TattooDisplej HTC TattooDisplej HTC Tattoo
Displej HTC TattooDisplej HTC TattooDisplej HTC Tattoo

Zdroj

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabriella Gabriella | Web | 10. dubna 2010 v 23:49 | Reagovat

Musím projevit závist,taky bych potřebovala nobvej mobil a tenhle by se mi líbil:-)

2 De De De De | 25. dubna 2010 v 19:05 | Reagovat

This telephone is SUPER!!!!! :-)

3 Be Bee/ComBee Be Bee/ComBee | 25. dubna 2010 v 19:09 | Reagovat

hezke ale stejne bych dala prednost spise nokii(N97/5530 Express Music) nebo sony ericson(Xperia)

4 De De De De | 25. dubna 2010 v 19:12 | Reagovat

Jeeee!!! Ahoj Be Bee!! :-)

5 adela1200 adela1200 | Web | 25. dubna 2010 v 19:12 | Reagovat

[3]: njn dyz je na ni nekdo ZAVISEJ tak ji da radsi prednost mno XD

6 Be Bee/ComBee Be Bee/ComBee | 25. dubna 2010 v 19:13 | Reagovat

Jéééé ahojky De Deeeee jak se máš???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama