Porod bílých tygrů

6. října 2008 v 11:31 | Adéla1200

Sledujte porod bílých tygrů on-line!

23.09. 05:53 | Aktualizováno 04.10. 15:25 | tn.cz
Tygři se v zajetí množí jen málokdy. Ještě méně často, když jde o tygry bílé a jen zcela výjimečně před televizními kamerami. Sledujte porod tygřat ON-LINE!

Zní to skoro jako hollywoodský příběh: zkušená dáma ve středních letech potká nezkušeného mladíka a hned se do sebe zamilují. A za pár dní se dámě začne povážlivě zakulacovat bříško...

V našem případě jde o tygry! Konkrétně o šestnáctiletou Isabellu a tříletého Parida, bílé tygry z liberecké zoo. Isabella je podle ošetřovatelů pravděpodobně březí a vy můžete sledovat její chování, případný porod i malá tygřata ON-LINE! Stačí kliknout na obrázky.

Pokud Isabellu neuvidíte, je zrovna ve venkovním výběhu. Ale určitě se vrátí. Nejpozději vždycky v 16 hodin, kdy tygřici končí "vycházky" a vrací se do vnitřního výběhu.

Jestli se nedokážete v Isabellině výběhu nedokážete zorientovat, máme pro vás připravený jeho plán!

Pokud vás Isabella a její příběh zajímají, podívejte se, co v úterním ON-LINE rozhovoru odpovídal jejich ošetřovatel Aleš Vlček.POKUD SE KAMERA NESPUSTÍ, ZNAMENÁ TO, ŽE JE MOMENTÁLNĚ PŘETÍŽENÁ LINKA OSTATNÍMI DIVÁKY. V TAKOVÉM PŘÍPADĚ ZKUSTE KAMERU ZA NĚKOLIK MINUT ZNOVU.

Isabella je zkušená máma a vlastně už i babička. Poprvé rodila v roce 2002 - a hned trojčata.


Byl to vůbec první (a současně poslední) porod bílého tygra v České republice. Jenže od té doby nebyla schopná sehnat ženicha, na chlapy prostě měla smůlu.

Vhodného partnera pro ni ošetřovatelé sehnali až roku 2006. Poprvé však mladičkého Parida k Isabelle připustili až letos na jaře. A nestačili se divit: během tří dnů se tygři spářili hned několikrát!

Isabella se od té doby chová jako typická březí tygřice - je trošku nervózní, viditelně přibrala a od páření už nepřišla do říje.

Ošetřovatelé bohužel nejsou schopní její březost ověřit. Kdyby se o to pokusili, mohli by tím ohozit život mláďat. Museli by ji totiž uspat a takový zákrok je rizikový pro tygřici i plod(y).

Ale pokud Isabella březí je, bude rodit každým dnem. K páření došlo v červnu, tygří březost trvá 100-103 dnů, takže k porodu by mělo dojít už tento víkend!

Když byla tygřice březí naposledy, tygřata se narodila už po 98 dnech. Podle toho by mohla tentokrát vrhnout už ve středu. A vy můžete být při tom! TN.cz umístila do Isabellina výběhu dvě kamery, které budou tygřici sledovat 24 hodin denně. A zajímavé to bude i po porodu - s malým tygřetem je rozhodně dost zábavy.

Jakmile ošetřovatelé zjistí, že se porod blíží, dáme vám vědět. A naopak - když si nějakých příznaků porodu všimnete vy, dejte vědět nám nebo rovnou liberecké ZOO.


K celé akci Isabella připravujeme spoustu dalších článků, reportáží a ON-LINE rozhovorů. Více informací o libereckých bílých tygrech najdete na internetových stránkách Liberecké zoo.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama